أکید وزیر جهادکشاورزی بر ساماندهی مدیریت آب در مزارع کشور با استفاده از روش‌های نوین آبیاری
1393/04/16

وزیر جهادکشاورزی در آیین بهره‌برداری طرح آبیاری قطره‌ای مزرعه پسته در زرندیه با اشاره به محدودیت منابع آب در کشور، خواستار مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی با کمک کشاورزان و بهره‌برداران و استفاده از روش‌های نوین آبیاری شد.

 وزیر جهادکشاورزی کشورمان در حاشیه بازدید از این مزرعه و در گفتگو با خبرنگاران که بیشتر آنها نمایندگان نشریات محلی استان مرکزی بودند، با بیان این مطلب گفت: پروژه مزرعه پسته زرندیه، نماد همکاری، توافق و تفاهم بین دو وزارت جهادکشاورزی و نیرو است که چهارهزار و 500 هکتار از باغات پسته را زیر کشت می‌برد.

محمود حجتی با بیان اینکه این مزرعه به عنوان ریه تهران نیز به حساب می‌آید، افزود: این جنگل که با تلاش و کوشش بخش خصوصی در سال‌های متوالی ایجاد شده، مانند سدی است که جلوی ورود آلاینده‌ها و ریزگردها را از سمت غرب به پایتخت می‌گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که این طرح با همکاری، مساعدت و پشتیبانی وزارت نیرو، استانداری، نماینده مجلس و اراده عموم با سرعت پیش رود و در آینده نزدیک شاهد دستاوردهای خوب آن باشیم.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به سیستم‌های نوین آبیاری، خاطرنشان کرد: طرح استفاده از آبیاری نوین در 20 سال اخیر قوت گرفته و با توجه به محدودیت‌های آبی موجود، مدتی است که عزم جدی‌ در این زمینه ایجاد شده است.

حجتی با بیان اینکه سابقا آمادگی ذهنی در این عرصه‌ها کمتر بود، ادامه داد: آمادگی ذهنی، فرهنگی و آموزشی جهت استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری ایجاد شده و زیرساخت‌های آن باید پشتیبانی و مهندسی شود.

وی با تأکید بر ضرورت حمایت مجلس و دولت جهت عملی شدن این طرح‌ها، تصریح کرد: برای بهره‌برداری از آب با روش‌های نوین کشاورزی، یک‌هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که امید می‌رود حداقل سالی 200 هزار هکتار به این طرح بپیوندد

منبع : خبرگزاری کشاورزی ایران ( ایانا )

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal