افزایش کشت گلخانه‌ای در کشور/ توجه به پرورش ماهیان خاویاری
1393/12/09

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت توسعه آبزی پروری و کشت گلخانه‌ای تأکید کرد و گفت: کشت گلخانه‌ای با هدف حل مشکل کم آبی، افزایش خواهد یافت.

 همزمان با سفر هیئت دولت به استان قم، ۲ طرح کشاورزی روز پنج‌شنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی در قم به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل استخر دو منظوره پرورش ماهی به ظرفیت تولید ۳۰ تن با هزینه ۵۰۰ میلیون تومان و آبیاری قطره ای مزرعه پسته شریف آباد در ۱۱۷ هکتار را با هزینه ای بالغ بر ۷۲۰ میلیون تومان است.

استخر دو منظوره شریف آباد متعلق به آستان مقدس حضرت معصومه(س) در ۲۵۰ هکتار و مزرعه پسته شریف آباد قمرود با مساحت ۱۱۷ هکتار به بهره برداری رسید.

محمود حجتی در حاشیه بهره برداری از این طرح‌ها بر توسعه آبزی پروری و شناخت و استفاده از ظرفیت‌های ناشناخته در توسعه کشاورزی تأکید کرد.

وی به روش آبزی پروری با استفاده از آب دریا اشاره کرد و گفت: این روش می‌تواند به استفاده بهتر از منابع آبی کشور و توسعه تولید شیلات کمک کند. حجتی افزود: ایجاد استخرهای دو منظوره اقدام موثری برای استفاده بهینه از منابع آبی کشور است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به پرورش ماهیان خاویاری در کشور گفت: پرورش ماهیان خاویاری با توجه به محدودیت صید آن در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

حجتی با تاکید بر ضرورت توسعه کشت گلخانه‌ای گفت: با اقداماتی که در وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته، کشت گلخانه‌ای با هدف حل مشکل کم آبی، افزایش خواهد یافت.

وی به تسهیلات در نظر گرفته شده برای کشاورزانی که به کشت گلخانه ای روی می آورند اشاره کرد و گفت : در صدد هستیم منابع و تسهیلات مالی ارزان قیمت را برای متقاضیان کشت گلخانه ای فراهم کنیم.

منبع :خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal