قیمت خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور تصویب می شود /خبر واردات گندم نادرست است
1394/06/17
عباس کشاورز در حاشیه سومین گردهمایی سراسری مدیران وزارت جهادکشاورزی برای آغاز سال زراعی 95-94 ، افزود: طبق بررسی های کارشناسی صورت گرفته قیمت خرید تضمینی گندم سال زراعی آتی از سوی این معاونت تهیه و در مردادماه به وزارتخانه متبوع پیشنهاد شد و این قیمت نیز در شهریور ماه از سوی وزارت جهادکشاورزی به دستگاه های تصمیم گیرنده ارائه شده است.

** خرید تضمینی گندم امسال برای تامین نان کشور کافی است
وی در پاسخ به این سوال که برخی منابع آمریکایی اعلام کرده اند ایران در سال جاری باید 2.5 میلیون تن گندم وارد کند، اظهار داشت: امسال 8 میلیون تن گندم توسط دولت خریداری شده و این میزان برای تامین نان کشور کافی است و خبر واردات 2.5 میلیون تنی گندم نادرست است.

** جشن خودکفایی گندم تا 4 سال آینده
کشاورز درخصوص زمان جشن خودکفایی گندم، تصریح کرد: هم اکنون کشور در بخش تولید گندم از مرز 85 درصد خوداتکایی عبور کرده و بر این باورم اگر محصولاتی به حدود 90 درصد خوداتکایی برسد آن جامعه خودکفا شده است.
وی پیش بینی کرد: در صورتی که شرایط و امکانات لازم برای افزایش بهره وری فراهم شود، کمتر از 4 سال آینده به خودکفایی در تولید گندم برسیم و این امر در مورد جو نیز قابل حصول است.منبع : خبرگزاری جمهوری سلامی ایران ( ایرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal