انجام سرشماری عمومی کشاورزی با تبلت
1393/06/09
رئیس مرکز آمار ایران گفت: سرشماری عمومی کشاورزی از پنج مهر تا 18 آبان و با تبلت اجرا می شود که در آن 7 هزار مامور با استفاده از 7000 تبلت سرشماری را انجام می دهند.
 عادل آذر در مرحله اول آموزش سرشماری عمومی کشاورزی سال 93 افزود: این سرشماری قرار است آزمایشی برای سرشماری نفوس و مسکن سال 95 باشد که قرار است با 40 هزار مأمور با استفاده از 40 هزار تبلت یا ابزار الکترونیکی روز در سراسر کشور انجام شود و برگشت به نظام سرشماری کاغذی دیگر امکان پذیر نیست.
وی گفت: هم اکنون 6 و نیم میلیون نفر در بخش کشاورزی اشتغال دارند که سهم اشتغالزایی این بخش، 18 درصد اشتغال کشور و در مجموع 30 درصد اقتصاد کشور متشکل از بخش کشاورزی است.
رئیس مرکز آمار ایران اضافه کرد: 90 درصد از اطلاعات پیوست‌های برنامه ششم توسعه قرار است از جانب مرکز آمار تهیه شود که از این 90 درصد؛ یعنی 150 شاخص، نیمی از آن؛ یعنی حدود 75 شاخص و نماگر منتظر سرشماری عمومی کشاورزی سال 93 است.
رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به چالشی که در گذشته در پرداخت به مأموران سرشماری وجود داشت، گفت: برای این سرشماری پرداخت‌ها خوب شده و خودرو و تجهیزات دیگر را در اختیار مأموران قرار می دهیم.
آذر؛ دقت و سرعت پردازش داده‌ها را مهمترین دلیل الکترونیکی کردن سرشماری دانست و افزود: معمولا به صورت دستی نتایج سرشماری ها بین 9 ماه تا یک سال طول می‌کشید تا انجام شود، اما؛ با این سیستم قصدمان این است که اطلاعات اصلی و تفصیلی شش ماه بعد و نهایتا تا پایان سال جاری اعلام کنیم.


منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal