وزارت جهاد كشاورزي مازاد توليد مرغداران و دامداران خريداري مي كند
1392/11/16

معاون بهبود توليدات دامي وزير جهاد كشاورزي بيان داشت: واسطه‌هاي غير ضرور بسياري از توليد تا بازار وجود دارند كه سبب افزايش غير منطقي قيمت گوشت و مرغ در برخي مقاطع مي‌شوند.
 حسن ركني در حاشيه بيست و هشتمين دوره تجليل از توليدكنندگان برتر بخش كشاورزي به خبرنگاران گفت: جوجه‌ريزي مناسبي انجام شده و با توجه به مازاد محصول مرغداران و دامداران، به نظر نمي رسد نيازي به واردات گوشت مرغ و گوشت قرمز براي شب عيد داشته باشيم .
وي ادامه داد: وزارت جهاد كشاورزي با توجه به در اختيار داشتن ذخاير كافي گوشت و مرغ در شركت پشتيباني امور دام، بازار شب عيد و ايام نوروز را تنظيم مي‌كند.
معاون بهبود توليدات دامي وزير جهاد كشاورزي تاكيد كرد: واسطه‌هاي غير ضرور بسياري از توليد تا بازار وجود دارند كه سبب افزايش غير منطقي قيمت گوشت و مرغ در برخي مقاطع مي‌شوند اما بايد فاصله بين توليد و مصرف كم شود و توليدكنندگان بتوانند محصول خود را كه با قيمت مناسبي توليد مي‌كنند با قيمت منطقي تري به مصرف‌كنندگان برساند.
وي افزود: از دو هفته پيش تاكنون مجوز صادرات 10 گوساله پروار شده مازاد توليد كه روي دست دامداران مانده بود صادر شده است كه مي‌تواند بازار را متعادل كند.

*دولت به تعهدات خود پايبند است
وي افزود: هر جايي دولت يا بخش خصوصي متعهد به خريد محصول دامداران و مرغداران شده است بايد به تعهد خود عمل كند.
ركني تصريح كرد: وزارت جهاد كشاورزي از طريق شركت پشتيباني امور دام از توليد حمايت مي‌كند و محصول مازاد را از دامداران و مرغداران خريداري خواهد كرد.
وي گفت: وزارت جهاد كشاورزي همان گونه كه از افزايش بيش از حد قيمت‌ها جلوگيري مي‌كند در راستاي حمايت از توليدكنندگان در صورت كاهش بيش از حد قيمت مي‌تواند از طريق شركت پشتيباني امور دام و خريد محصول از توليدكنندگان قيمت را متعادل كند تا استمرار توليد را به همراه داشته باشد.
ركني با اشاره به اين مطلب كه وزارت تجارت در زمينه پرداخت يارانه 300 ميليارد توماني شير خام به دامداران مسئوليت سنگيني بر عهده دارد گفت: اين وزارت خانه اگر بخواهد استمرار توليد در شير خام وجود داشته باشد بايد هر چه سريع‌تر ضمن محاسبه مابه التفاوت قيمت يارانه شير را به دامداران بدهد تا آن ها بيش از اين با مشكل مواجه نشوند.
وي افزود: در زمينه نهاده‌هاي توليد و تامين آن تشكل ها و اتحاديه‌هاي بخش خصوصي خود در اين زمينه فعال شوند و وزارت جهاد كشاورزي از آن‌ها حمايت كامل خواهد كرد تا بتواند ضمن شكستن انحصار بازار تامين نهاده‌هاي وارداتي بازار اين كالاي اساسي را متعادل‌تر كنند. 


منبع : خبرگزاري موج

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal