وظيفه تنظيم بازار مواد پروتئيني و لبني به وزارت جهادكشاورزي منتقل شد
1392/11/07

رييس كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي گفت: مسووليت تنظيم بازار و ذخيره سازي مواد پروتئيني، لبني، گندم و برنج از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهادكشاورزي منتقل شد.

عباس رجايي روز دوشنبه در حاشيه جلسه شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي در محل اتاق بازرگاني، صنايع و معادن ايران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قانون انتزاع وظايف بخش كشاورزي از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد كشاورزي در يك سال و نيم گذشته اجرايي نشده بود.

رييس كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي افزود: پس از نشست كميسيون كشاورزي مجلس و دعوت از وزراي مرتبط، يك توافق سه جانبه انجام شد كه بر اساس آن از نهم دي ماه امسال وظيفه تنظيم بازار مواد پروتئيني و لبني، واردات نهاده ها و شركت پشتيباني امور دام به وزارت جهاد كشاورزي منتقل شد.

رجايي ادامه داد: بر اساس بخش ديگري از اين توافق، همچنين قرار شد از پايان دي ماه تنظيم بازار، نگهداري و ذخيره سازي گندم و برنج بايد به وزارت جهادكشاورزي منتقل شود.

وي خاطر نشان كرد: آن بخش از وظايف شركت بازرگاني دولتي ايران كه مربوط به توليد، تجارت و صادرات و واردات حوزه كشاورزي است بايد تحت نظر وزارت جهاد كشاورزي باشد.

به گفته رييس كميسيون كشاورزي مجلس بر اساس توافقات انجام شده، تنظيم بازار و ذخيره سازي همه كالاهاي مربوط به محصولات كشاورزي مانند گوشت و مرغ بر عهده وزارت جهادكشاورزي قرار مي گيرد.

رجايي گفت: براساس توافق سه جانبه اي كه انجام شده است از پايان بهمن ماه جاري ، صنايع غذايي و توليدي بخش كشاورزي نيز به طور كامل به وزارت جهاد كشاورزي انتقال مي يابد.


منبع:خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران ( ايرنا )
تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal