تحقیقات کشاورزی باید به سمت تجاری سازی سوق دهیم
1393/03/26
ˈاسکندر زندˈ در آیین رونمایی از پنج دستاورد مهم تحقیقاتی کشور درموسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در کرج مرکز استان البرز با تاکید بر نوسازی درزیرساختارها ی کشاورزی، افزود: دربخش تحقیقات کشاورزی باید ازظرفیت دانشگاه ها، بخش خصوصی و بین المللی بهره مند شد.

وی با بیان اینکه توسعه تحقیقات کشاورزی به صورت مستقیم درمعیشت و زندگی مردم و کشاورزان تاثیر گذاراست، گفت: برای رسیدن به امنیت غذایی و بهبود وضعیت کشاورزی در شرایط کم آبی به طور قطع نیازمند نوسازی و نگاه ویژه به بخش تحقیقات کشاورزی هستیم .

وی اظهارکرد: درآینده نه چندان دور باید ساختارها و زیر ساخت های کشاورزی کشور نوسازی و با تحقیقات علمی در این زمینه پاسخگوی نیازهای جامعه باشیم.

معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی نیز در این آیین با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سالˈ اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی ˈ گفت: با توجه به شرایط نابسامان اقتصادی در منطقه و دنیا باید با عزم ملی و مدیریت جهادی امنیت غذایی را در کشور به وجود بیاوریم.

ˈغلامحسین طهماسبیˈ افزود: حرکت به سوی دستیابی به کشاورزی دانش بنیان،ارتقای دانش و مهارت ، حمایت از پژوهشگران و تولید کنندگان و نقش آفرینی موثر درنظام علم و فناوری و کشاورزی از برنامه های مهم وزارت جهاد کشاورزی است.

وی اظهار کرد: توسعه و توانمند سازی منابع انسانی، اصلاح هرم نیروی انسانی و جذب نیروی متخصص، مجهز شدن به دانش فنی و تقویت منابع و ساماندهی زیر ساخت ها در این بخش از محورها و اهداف مورد نظر سازمان تحقیقات کشاورزی ایران است


منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal