ایران دارای 123 گونه گیاهان دارویی منحصر به فرد و موثر است
1393/07/07
محمود حجتی صبح دوشنبه در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران که در مصلی تهران برگزار شده، افزود: این گونه های دارویی به دلیل رنگ ، بو، طعم و خواصی که دارند می توانند استفاده ها و کاربردهای فراوانی در طب داشته باشند.

وی اصلی ترین مشکل تولید گیاه دارویی در کشور را نبود تقاضا در بازار دانست و افزود: به دنبال این هستیم ساز و کار جدیدی برای تولید مواد اولیه گیاهان دارویی تعریف کنیم.

وی اضافه کرد: تاکنون نیز با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری اقدامات حیات بخشی برای ارتقای تولیدات گیاهی در کشور انجام داده ایم که امیدواریم با همکاری این معاونت بتوانیم شرایط خوبی برای افزایش تقاضای گیاهان دارویی ایجاد کنیم.

وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: در گذشته نگاه ما به مراتع تنها به منظور چرای دام بود اما اکنون راهکارهایی برای ایجاد نظام های بهره برداری گیاهان دارویی هستیم.

وی تاکید کرد: در این راستا شرایطی شامل قراردادهای بلندمدت، در اختیار قرار دادن مراتع و تکثیر و پرورش در اختیار نظام های بهره برداری قرار داده ایم.

حجتی افزود: تولید، فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی می تواند زمینه را برای اشتغال و افزایش ارزش افزوده در کشور ایجاد کند.

وی اضافه کرد: همچنین قصد داریم در زنجیره تولید و فراهم سازی مواد خام عرصه های زراعی را برای تولید گیاهان دارویی فراهم کنیم.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal