بخش عمده نياز غذايي كشور در داخل تامين مي‌شود/ رشد ۲۵ درصدي صادرات محصولات كشاورزي
1392/02/09
بخش عمده نياز غذايي كشور در داخل تامين مي‌شود/ رشد ۲۵ درصدي صادرات محصولات كشاورزي

وزير جهاد كشاورزي گفت: توليد انواع محصولات غذايي در داخل، برنامه دشمنان را براي ايجاد بحران به ويژه بحران غذايي و جدايي مردم از نظام نقش بر آب كرد.

در حاشيه سفر به آذربايجان شرقي در گفت‌وگو با خبرنگاران با بيان اينكه با گسترش سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي مي‌توان چند برابر ساير بخش‌ها براي كشور ارزش افزوده ايجاد كرد، افزود: سرمايه‌گذاري‌هاي عمده‌‌اي در چند سال گذشته در خصوص بهبود زيرساخت‌هاي بخش كشاورزي در كشور صورت گرفته است.

وي تصريح كرد: عمده اين سرمايه‌گذاري‌ها در راستاي افزايش بهره‌وري به ويژه در زمينه آب، توسعه آبياري مدرن، تجهيز و نوسازي اراضي، توسعه شبكه‌هاي آبياري و زهكشي، توسعه مكانيزاسيون، اصلاح ساختار فناوري واحدهاي توليدي شامل مرغداري‌ها و دامداري‌هاي صنعتي بوده است.

وزير جهاد كشاورزي، ارائه تسهيلات ارزان‌قيمت و كمك‌هاي بلاعوض به توليدكنندگان را از ديگر اقدام‌هاي موثر صورت گرفته در اين دوره و در سطح وسيع عنوان كرد.

وي افزود: بخش كشاورزي در كشور داراي جايگاه ويژه‌اي است و امروزه بخش عمده نياز غذايي كشور در داخل تامين مي‌شود، اين توانمندي به ويژه در شرايط فعلي كشور از اهميت زيادي برخوردار است.

خليليان تاكيد كرد: توانمندي ما در بخش كشاورزي با وجود تهديدها و تحريم‌هاي دشمنان به يك فرصت تبديل شده و توانسته علاوه بر تامين عمده نياز كشور به مواد غذايي، 25 درصد رشد صادرات در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن داشته باشد.

وزير جهاد كشاورزي ادامه داد: توليد انواع محصولات غذايي در داخل، برنامه‌ دشمنان كشور براي ايجاد بحران به ويژه بحران غذايي و جدايي مردم از نظام را نقش بر آب كرد.

وي گفت: تحقق كامل اهداف امنيت غذايي، سياست‌هاي توسعه سرمايه‌گذاري، تقويت زيرساخت‌ها و نهادهاي مرتبط با توليد كشاورزي در كشور مورد حمايت جدي دولت است.

خليليان گفت: تجربه نشان مي‌دهد كه با اعمال سياست‌هاي منطقي، استفاده از فناوري‌هاي نوين و سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي مي‌توان توليد محصولات كشاورزي را بهبود بخشيد و در زمينه ارتقاي امنيت غذايي گام‌هاي موثري برداشت.

وزير جهاد كشاورزي تاكيد كرد: به طور قطع توسعه بخش كشاورزي با نگاه به حفظ منابع پايه براي استفاده پايدار از آنها صورت مي‌گيرد.

وي تاكيد كرد: تلاش در زمينه ارتقاي سطح سلامت محصولات توليدي از ديگر فعاليت‌هايي است كه در اولويت برنامه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي قرار دارد. 

منبع : حبرگزاري فارس

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal