مردم با خیال راحت محصولات دامی صنعتی را مصرف کنند
1394/04/06

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مردم با خیال راحت محصولات دامی صنعتی و مرغ کشتار صنعتی را خریداری و مصرف کنند و در مورد آلودگی این محصولات نگرانی نداشته باشند.

عباس رجایی گفت:‌ بیماری های دامی به دو دسته تقسیم می‌شوند، برخی از این بیماری ها با کنترل قرنطینه‌ای و سرکشی به مزارع قابل کنترل است اما برخی ازبیماری ها به خصوص در مورد طیور قابل مدیریت نیست به نحوی که ممکن است پرندگان مهاجر با پرواز به سمت ایران ناقل این بیماری ها باشند.

وی افزود:‌ در مورد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان این موضوع صدق می‌کند و اینکه دامپزشکی کوتاهی در این باره کرده است کاملا قابل استناد نیست اما موضوع کنترل این بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است و در این باره نیز دامپزشکی یکی از سازمان های است که تاکنون خوب عمل کرده است و سازمان جهانی دامپزشکی نیز به این موضوع اذعان داشته است در حالی که تمام کشورهای همسایه ما کانون های بیماری های زیادی هستند و دربرخی از آن‌ها دولت ها توانایی کنترل آن را ندارند.

وی با اشاره به شیوع آنفلوآنزا در استان مازندران تاکید کرد: این بیماری در حال کنترل است و طبق اخباری که به کمیسیون کشاورزی واصل شده است حاکی از سلامت مرغ صنعتی است، همچنین در مورد تب کریمه کنگو نیز نگرانی خاصی با توجه به کنترل واردات گوشت و کاهش آن وجود ندارد.


منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal