حضور کشاورزان در فرایند زنجیره تولیدات از مراحل اولیه تولید تا مصرف ضروری است
1393/08/25
 محمود حجتی در آیین افتتاح یک واحد سردخانه شش هزار تنی در ارومیه اظهار کرد: بهره برداران باید در تمام مراحل تولید و عرضه محصولات کشاورزی حضور داشته باشند تا مشکلات قبل و بعد از تولید رفع و دست واسطه ها از این عرصه کوتاه شود تا آسیب ها، خسارت ها و همچنین ضایعات به حداقل کاهش یابد.
حجتی گفت: با کاهش فاصله تولید تا مصرف حلقه های تولید هم ایجاد می شوند تا محصول در همان مکان تولید شده، فراوری و به چرخه بازار و مصرف وارد شود که سردخانه ای که امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد یکی از این حلقه های تولیدی به شمار می رود.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: هم اکنون در برخی کشور ها اروپای غربی کشاورزان متناسب با سهم خود در تولید در مدیریت این بخش نیز مشارکت دارند و دست واسطه ها را در تولیدات و عرضه کوتاه کرده اند که باید کشاورزان کشور نیز به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.
حجتی خاطر نشان کرد: ضروری است تا کشاورزان در مدیریت و حاکمیت این بخش از قبیل تحقیقات، خدمات فنی و پشتیبانی، فراوری محصولات، نگهداری در سردخانه و بازاریابی نقش فعال و حضور پررنگی داشته باشند.
وی ادامه داد: خسارت 13 هزار میلیارد ریالی به بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی در سال جاری رقم بالایی است و دولت هرچه قدر منابع در اختیار داشته باشد باز نمی تواند کلیه خسارت های وارده به این بخش را جبران کند.
وی گفت: ما می توانیم با به کارگیری تدابیری، از جمله بهره گیری از تکنولوژی های نوین روز در تولید این خسارت ها را کاهش دهیم و همکاری کشاورزان در این زمینه بسیار مهم و تعیین کننده است.
منبع : خبرگزاری موج
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
نقش غذاي حلال در تربيت فرزند.docx
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal