ابراز اميدواري رييس كميسيون كشاورزي مجلس به افزايش سرمايه گذاري خارجي
1392/12/04

رييس كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي گفت: در شرايط سياسي كنوني كشور نسبت به افزايش جذب سرمايه گذاري شركت هاي خارجي در بخش كشاورزي ايران هستيم.

عباس رجايي در حاشيه برپايي نخستين نمايشگاه بين المللي صنعت دام، طيور، دامپزشكي و صنايع وابسته در جزيره كيش افزود: بازار ايران بازار بسيار بزرگي است كه مي تواند محل جذب سرمايه گذاري بيش از پيش از داخل و خارج كشور باشد.

نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس با بيان اين كه بخش كشاورزي مي تواند دست كم 15 درصد توليد ناخالص داخلي كشور را به خود اختصاص دهد، گفت: امروز اين رقم سه تا چهار درصد است كه براي رساندن بخش كشاورزي به جايگاه مطلوب بايد زمينه جذب سرمايه گذاري هاي بيشتر در اين حوزه را فراهم كنيم.

رييس كميسيون كشاورزي مجلس در ادامه برگزاري نخستين نمايشگاه بين المللي صنعت دام، طيور، دامپزشكي و صنايع وابسته را در راستاي فراهم كردن شرايط توليد با كيفيت و كميت بالاتر حائز اهميت خواند.

رجايي گفت: ايران هم يك بازار بزرگ را در بر مي گيرد و هم مي تواند پيشگام و پيشاهنگ بسياري از كشورهاي منطقه در حوزه صنعت دام و طيور باشد كه برپايي اين نمايشگاه ها در دستيابي به هدف پيشگامي در منطقه موثر است.

وي با بيان اين كه برنامه توليد بخش هاي مختلف از جمله كشاورزي در افق چشم انداز بيست ساله كشور ترسيم شده است، اظهار كرد: اگر شرايط را به سمت و سويي هدايت كنيم كه سرمايه گذاران داخلي و خارجي علاقه مند به سرمايه گذاري در بخش كشاورزي شوند مي توانيم با سرعت بيشتري در راستاي تحقق اهداف سند چشم انداز حركت كنيم.

رييس كميسيون كشاورزي مجلس گفت: به عنوان نمونه، يكي از برنامه هاي ترسيم شده با افق تحقق سال 1404 اين است كه به مصرف سرانه روزانه 60 گرم پروتئين حيواني و نباتي برسيم كه حركت بسيار بزرگي است.

رجايي افزود: با توجه به وضعيت كنوني، بايد توليد و مصرف شيلات، مرغ و گوشت قرمز را سه برابر كنيم تا به شاخص مورد نظر در سند چشم انداز دست يابيم.

نخستين نمايشگاه بين المللي صنعت دام، طيور، دامپزشكي و صنايع وابسته شامگاه پنجشنبه با حضور محمود حجتي وزير جهاد كشاورزي در مركز نمايشگاه هاي بين المللي كيش آغاز به كار كرد.

اين نمايشگاه بين المللي كه ميزبان نمايندگان 36 شركت اروپايي از كشورهاي هلند، اتريش، فرانسه، آلمان، بلژيك، انگليس، اسپانيا، ايتاليا، اوكراين، تركيه و 10 شركت از قاره آمريكا شامل ايالات متحده و كانادا بود، شنبه شب به كار خود پايان داد.

در اين نمايشگاه بيش از 280 شركت داخلي و خارجي در زمينه هاي مختلف از جمله صنايع دامپروري، مرغداري و دام و طيور محصولات توليدي و خدماتي خود در اين حوزه را در فضايي به وسعت 14هزار متر مربع سالن سرپوشيده به معرض نمايش گذاشتند.


منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران ( ايرنا )

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal