معاون وزیر جهادکشاورزی: اجرای طرح های آبخیزداری درکاهش خسارت سیل موثر است
1396/05/23

معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت که مهمترین عامل کاهش خسارت های سیل اجرای طرح های آبخیزداری بوده و باید بیش از گذشته در کشور جدی گرفته شود.

 خداکرم جلالی در حاشیه بازدید از مناطق سیلزده در شرق استان گلستان به خبرنگاران اظهارداشت: استان ها به هر میزان که اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در نظر بگیرند سازمان جنگل ها نیز به همان مقدار اعتبارات اختصاص خواهد داد.
وی با اشاره به اجرای طرح های آبخیزداری طبق برنامه ششم توسعه همه جانبه کشور، افزود: در برنامه پیش بینی شده که امسال حدود 2 میلیون هکتار در کشور زیر پوشش عملیات طرح های آبخیزداری قرار گیرد.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور همچنین در دیدار با استاندار گلستان بر اجرای طرح های آبخیزداری در سرشاخه های آبریز گلستان با هدف کاهش خسارات سیل تاکید کرد.
به گزارش ایرنا سیل 19 و 20 مرداد امسال در شرق و مرکز استان گلستان علاوه بر سه کشته ، حدود یکهزار و 200 میلیارد ریال به بخش های مختلف از جمله راه های ارتباطی ، اراضی کشاورزی و منازل روستاییان خسارت وارد کرده است.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور را در بازدید از مناطق سیلزده شرق گلستان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان و برخی از فرمانداران شهرستانهای آسیب دیده از سیلاب اخیر همراهی می کردند.منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )
تعداد مشاهده خبر52 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal