افزايش سرمايه گذاري بخش كشاورزي دراولويت برنامه هاي دولت يازدهم
1392/05/28

 وزير جهاد كشاورزي گفت: با توجه به سرمايه هاي در اختيار مردم و امكاناتي كه در كشور وجود دارد بايد برنامه ريزي لازم صورت گيرد تا سهم سرمايه گذاري در بخش كشاورزي افزايش يابد.

 محمود حجتي روز يكشنبه در حاشيه آيين توديع و معارفه وزراي قديم و جديد جهاد كشاورزي در جمع خبرنگاران، درباره تعيين قيمت محصولات كشاورزي گفت: متاسفانه قيمت گذاري محصولات كشاورزي دچار مسايل و مشكلات زيادي است كه بايد به صورت جدي به آنها بپردازيم.
وي اظهار كرد: موضوع فوري در اين بخش تعيين نرخ خريد تضميني محصولات كشاورزي و حكمي كه قانون در اين ارتباط دارد، است.
وزيرجهادكشاورزي افزود: براساس قانون بايد نرخ خريد تضميني محصولات كشاورزي قبل از شهريورماه هر سال براي محصولات مشمول اين قانون تعيين و به دولت تقديم شود تا بتوانيم در مراجع ذيربط مصوبه آن را دريافت كنيم و با كمك همكاران اين كار را انجام دهيم.
حجتي با اشاره به اين كه به سال زراعي ۹۳-۱۳۹۲ نزديك مي شويم، گفت: كشت جديد به نهاده نياز دارد كه اميدواريم با كمك همكاران و پشتيباني دولت بتوانيم نهاده مورد نياز را در اختيار بهره برداران قرار دهيم تا سال زراعي خوبي را در پيش داشته باشيم.
به گزارش ايرنا، وزير جهادكشاورزي همچنين در سخنراني مراسم توديع و معارفه ابراز اميدواري كرد كه بتواند در اين مسووليت پاسخگوي اعتماد مقام معظم رهبري، رييس جمهوري و دست اندركاران بخش كشاورزي باشد.
حجتي گفت: تحريم ها مشكلات و گرفتاري هاي زيادي را براي بخش كشاورزي ايجاد كرده است بنابراين انتظار مي رود با همكاري و مشاركت كشاورزان، اتحاديه ها و تشكل هاي صنفي اين بخش توسعه يابد.
وزيرجهادكشاورزي دولت يازدهم در پايان اظهار اميدواري كرد: با توجه به اين كه مسووليت تامين غذا و امنيت غذايي كشور برعهده بخش كشاورزي است با وجود تنگناهايي كه برخي كشورها براي ما ايجاد كرده اند، قدم موثري در اين بخش برداشته شود.

منبع: خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران ( ايرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal