ضرورت رقابت عادلانه در عرصه تولیدات کشاورزی و تجارت جهانی
1392/11/01

وزير جهاد كشاورزي در مجمع جهاني غذا و كشاورزي در آلمان بر ايجاد بستر مناسب براي پيشرفت كشاورزي در كشورهاي در حال توسعه و رقابت عادلانه در عرصه توليد و تجارت جهاني تاكيد كرد.

  محمود حجتي در اين مجمع طي سخناني، حمايت از كشاورزان كشورهاي در حال توسعه را به منظور رقابت عادلانه در عرصه توليد و تجارت جهاني ضروري خواند.

وي افزود: با توجه به شرايط جديد جهاني از جمله تغييرات اقليمي و نوسانات شديد قيمتي، حمايت از بخش كشاورزي از الزامات توسعه پايدار كشاورزي و روستايي است.

حجتي در سفر به برلين آلمان به صورت دو جانبه با همتاي آلماني خود ديدار و گفت‌وگو كرد.

در اين ديدار طرفين بر ضرورت و اهميت توسعه مناسبات ميان ايران و آلمان در زمينه‌هاي مختلف كشاورزي تاكيد كردند و مقرر شد به منظور تعيين زمينه‌هاي اولويت‌دار براي همكاري، كار گروه ويژه با نظارت مستقيم وزراي دو كشور تشكيل شود.

بنابراين گزارش، نخستين جلسه كار گروه مشترك دو كشور به زودي در تهران تشكيل خواهد شد.

وزير جهاد كشاورزي در اين سفر ضمن بازديد از برخي واحدهاي تحقيقاتي و توليدي محصولات دامي و كشاورزي از نزديك با فرآيندهاي توليد و تحقيقات در آلمان آشنا شد.

وي در اين سفر از نمايشگاه كشاورزي كه به مناسبت هفته سبز بين المللي كه در شهر برلين برگزار شد بازديد كرد.

حجتي همچنين با حضور در غرفه جمهوري اسلامي ايران در اين نمايشگاه از نزديك با صادركنندگان محصولات كشاورزي و غذايي ايران آشنا شد و رهنمودهاي لازم براي تسهيل و توسعه صادرات محصولات كشاورزي كشورمان به آلمان را ارائه كرد.

به گزارش ايسنا، مجمع جهاني غذا و كشاورزي با عنوان توانمندسازي بخش كشاورزي، بسترسازي براي بالندگي بخش كشاورزي و ضامن امنيت غذايي با حضور وزيران كشاورزي 74 كشور جهان در برلين برگزار شد. 

منبع :خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal