دولت از محل صندوق توسعه ملي اعتبارات ريالي در اختيار كشاورزان قرار مي دهد
1391/09/07
 وزير جهاد كشاورزي گفت: دولت تصميم گرفته است از محل صندوق توسعه ملي اعتباراتي را به صورت ريالي در اختيار بخش كشاورزي قرار دهد.

صادق خليليان در جمع خبرنگاران به تسهيلات اعطايي به كشاورزان اشاره كرد و افزود : با توجه به اينكه ما در بخش كشاورزي نيازمند توسعه سرمايه گذاري براي افزايش توليدات هستيم دولت تصميم گرفته است از محل صندوق توسعه ملي اعتباراتي را به صورت ريالي در اختيار بخش كشاورزي قرار دهد.

وي با بيان اينكه اكنون چند نوع تسهيلات در اختيار كشاورزان قرار مي گيرد افزود : يك نوع از تسهيلات براي طرح هاي كوچك است كه عموما بيكاران هر روستا و فارغ التحصيلان كشاورزي را شامل مي شود و اينها در قالب تعاوني ها ساماندهي مي شوند و تسهيلات با نرخ سود كارمزد 7 درصد در اختيار انان قرار مي گيرد .

خليليان با بيان اينكه يك نوع از تسهيلات نيز طرح هاي بزرگ است گفت : دراين بخش افرادي هستند كه تمايل به سرمايه گذاري و خودشان نيز مقداري آورده دارند كه در اين چارچوب نيز ما تسهيلاتي را در نظر گرفته ايم و از طريق بانك هاي عامل با نرخ سود كارمزد 13 درصد در اختيار سرمايه گذاران بزرگ قرار مي دهيم .

وي افزود: اين تسهيلات طرح هاي عظيم كشاورزي از جمله كشت و صنعت ها و صنايع بزرگ كشاورزي را شامل مي شود .

وزير جهاد كشاورزي گفت:همچنين اعتباراتي را براي تأمين نقدينگي واحدهاي توليدي در نظر گرفته ايم تا مشكلات آنها در بحث نقدينگي تأمين شود و بتوانند توليدات خود را رونق دهند و مواد اوليه خريداري كنند و نيز بتوانند در اين شرايط كمك كنند كه نياز كشور تأمين شود.

منبع : خبرگزاري كشاورزي ايران

تعداد مشاهده خبر2 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal