تشكيل شوراي عالي مكانيزاسيون در وزارت كشاورزي
1391/09/13

يك كارشناس ماشين‌آلات كشاورزي پيشنهاد كرد تا در وزارت كشاورزي، شورايي با عنوان «شوراي عالي مكانيزاسيون» متشكل از صاحب‌نظران كشاورزي، بازرگاني، صنايع، تعاون، شركت‌هاي خدمات مكانيزاسيون، وزارت نيرو و ديگر بخش‌ها تشكيل شود.

علي محمد برقعي درباره طرح انتزاع وظايف وزارت كشاورزي از وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: براي به كارگيري ماشين‌آلات مناسب در بخش كشاورزي بايد متخصصين صاحب نظر در اين بخش وارد شوند.

وي افزود: در خريد ماشين‌آلاتي كه از خارج وارد مي‌شود بايد چهار مولفه رعايت شود كه عبارتند از سازگاري ماشين‌آلات با شرايط اقليمي، اجتماعي فرهنگي، اقتصادي و فني ايران، كنترل كيفي مكانيزاسيون، خدمات پشتيباني قابل دسترس و به‌موقع، و آموزش نحوه‌ي استفاده از ماشين‌آلات كه در اين زمينه‌ها كارشناسان كشاورزي صاحب نظر هستند.

برقعي با بيان اين‌كه در استفاده از ماشين‌آلات لازم است تا تعميرگاه، لوازم يدكي و تكنسين‌هاي مربوطه در نزديك‌ترين محل به كشاورزان كه در نقاط دورافتاده هستند، خدمات ارايه دهند، افزود: كشاورزي يك كار فصلي است و لازم است تا خدمات مربوط به ماشين‌آلات آن به موقع انجام شود، در غير اين صورت به درد كشاورز نمي‌خورد.

برقعي درباره نقاط قوت و ضعف طرح انتزاع گفت: قطعا اين طرح نيز همانند بسياري از طرح‌هاي ديگر، نقاط ضعف و قوتي خواهد داشت اما بايد ديد حاصل مجموع جبري اين ضعف و قوت‌ها مثبت مي‌شود يا منفي و نتيجه‌اي كه پس از بررسي حاصل مي‌شود ما را به تصميم‌گيري برساند. از نظر من حاصل طرح انتزاع، مثبت است.

وي ضمن موافقت با حذف واسطه‌ها در بخش كشاورزي گفت: براي ايجاد تعادل در بازار بايد دلال‌بازي از بين برود و دست واسطه‌ها كوتاه شود.

اين كارشناسان ماشين‌آلات كشاورزي با اشاره به اين‌كه بايد اعتبارات لازم در اختيار وزارت جهاد كشاورزي قرار بگيرد، پيشنهاد كرد تا در وزارت كشاورزي، شورايي با عنوان «شوراي عالي مكانيزاسيون» متشكل از صاحب‌نظران كشاورزي، بازرگاني، صنايع، تعاون، شركت‌هاي خدمات مكانيزاسيون، وزارت نيرو و ديگر بخش‌ها تشكيل شود كه هدايت آن را جهاد كشاورزي بر عهده بگيرد. 

منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal