ایجاد تعاونی های تولید به راندمان درآمد کشاورزان کمک می کند
1394/06/07
حمود حجتی درآیین بهره برداری از پروژه آبیاری تحت فشار250هکتاری شمس آباد چرام در جنوب کهگیلویه وبویراحمد افزود: در کنار ایجاد تعاونی های تولید، راه اندازی زنجیره های تولید در اولویت برنامه های اقتصادی تر کردن فعالیت های بخش کشاورزی است.
وی گفت : ایجاد زنجیره های تولید از مزرعه تا بازار فروش از طریق بسته بندی محصولات کشاورزی و عرضه مطلوب آن و کوتاه کردن دست واسطه ها می تواند به اقتصادی تر نمودن فعالیت های کشاورزان کمک کند.
وی با بیان اینکه در دولت یازدهم توجه خاصی به طرحهای آب وخاک شده است ،افزود: پروژه آبیاری شمس آباد چرام فرصت خوبی برای استفاده بهینه از منابع آب و خاک فراهم کرده و اجرای طرحهای مشابه نیز مورد توجه است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: پروژه آبیاری تحث فشار و احداث باغات شمس آباد چرام در چهار فاز پیش بینی شده و تاکنون دو فاز آن به بهره برداری رسیده است.
سیدموسی خادمی افزود: با بهره بر داری از این پروژه 250 هکتار از اراضی کشاورزی چرام آبیاری قطره ای شده است.
وی طول خطوط انتقال را 57 کیلومتر لوله پلی اتیلن ذکر کرد و افزود: 15 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.
فرماندار چرام تعداد خانوار بهره برداری این پروژه را 265 خانوار ذکر کرد.
ابراهیم فتاح پور تصریح کرد: پیش بینی می شود با بهره بردای کامل از این طرح بیش از یکهزار هکتاراز اراضی کشاورزی و باغات شهرستان به سیستم آبیاری قطره ای و بارانی مجهز شود.
وی سطح اراضی کشاورزی و باغات شهرستان چرام را به ترتیب 17 هزار هکتار و سه هزار 200 هکتار خواند و عنوان کرد: تنها دوهزار هکتار از اراضی و باغات این شهرستان به آبیاری قطره ای و بارانی مجهز هستند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد بهره برداری از دو طرح تامین آب 300هکتاری باشت و 250هکتاری تحت فشار چرام در سفروزیرجهاد کشاورزی را بیانگر جهش مطلوب اجرای طرحهای تامین آب در این استان دانست.
جعفر گوهرگانی گفت: پروژه های تامین آب خوبی در این استان با نگاه ویژه دولت تبدیر و امید در حال اجراست که بهره داری از آنها به توسعه کشت آبی این منطقه کمک خواهد کرد.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal