بیمه حمایتی در بخش کشاورزی باید تقویت شود/منابع تخصیص یافته به حوزه کشاورزی ترجیحی است
1393/02/16
وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ریسک پذیری تولید در بخش کشاورزی جذب منابع بازار و جدید امکان پذیر نیست.
محمود حجتی در جمع خبر نگاران گفت: هیچ مشکل و نگرانی برای محصولات بهاره و محصولاتی که در فصل بهار کشت می شود وجود ندارد.
وی ادامه داد: عمده ی محصولات فصل بهار سیب زمینی ،چغندر وذرت است که تکلیفشان مشخص است، با قیمت های تضمینی در پاییز سال گذشته تصویب شده دولت هیچ مشکلی برای خرید محصولات ندارد وزیر کشاورزی افزود: با اتکا حضور و پشتیبانی دولت در بحث تامین علوفه برای دامپروران نیز مشکلی نداریم .
محمود حجتی با رد این مسأله که کشاورزان نگران فروش محصولات خود هستند گفت : از ابتدای تصویب قیمت های تضمینی دولت توسط رسانه ها و رسانه ملی جامعه و کشاورزان را مطلع کرده است و فکر نمی کنم کشاورزی داشته باشیم که قیمت های تضمینی والگوی کشت را ندارد.
وی با اشاره به نگرانی های اعلام شده توسط وزارت جهاد تصریح کرد: ما این نگرانی ها را از این حیث گفتیم که به دولت وجامعه اعلام کنیم که باید از بخش کشاورزی حمایت و پشتیبانی ویژه شود؛ زیرا بخش کشاورزی از جاذبه سزمایه گذاری کم وریسک پذیری بالا برخوردار ست وی ادامه داد: یکی از مشکلات بخش کشاورزی این است که بازار محصولات بخش توسط دولت دولت کنترل می شود واین انتخاب مانع جذب منابع جدید خواهد شد.
وی ادامه داد: دولت برای تامین منابع لازم راهکارهایی را در برنامه های خود تعیین کرده است ومردم باید بدانند تمام منابع اقتصادی بخش کشاورزی ترجیحی است و ما منبعی از بازار جذب نمی کنیم.
وی خاطر نشان کرد یکی از حمایت هایی که دولت از بخش کشاورزی می کند مجوز برداشت اعتبار از منابع صندوق توسعه برای کمک به کشاورزان است البته نرخ های ترجیحی برای این منابع از قبل تعیین شده است.
حجتی اشاره کرد که دولت از طریق مصوبات خود منابع جدیدی را از طریق بانک ها تحت عنوان اداره شده والبته به صورت ترجیحی وبا نرخی کمتر از بازار به بخش کشاورزی تزریق خواهد کرد.
وریز جهاد کشاورزی که در حاشیه ی نهمین کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی وخبرنگاران سخن گفت، اعلام کرد: امروز چالش هایی را مطرح کردم که جز نیازها ومشکلات اساسی بخش کشاورزی است اما؛ هدف من از مطرح کردن این چالش ها این است که اقتصاددان های این حوزه راهکارهای جدید والبته قابل اجرا را برای ما بدست آورند.
وی با بیان اینکه بیمه بخش کشاورزی یک بیمه ی کاملا حمایتی است افزود: 75 درصد از آنکه بیمه کشاورزی پرداخت می کند توسط دولت و25 درصد از آن توسط بیمه گذار تامین میشود
وزیر کشاوزی با بیان این مطلب که بیمه ی حمایتی باید تقویت شود تاکید کرد: خرید تضمینی محصولات کشاورزی کمکی است در قبال قیمت گذاری دولت در محصولات کشاورزی که برای جبران ضرر و زیان کشاورزان اجرا می شود.
تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal