وزیر جهادکشاورزی: واردات برنج از پایان تیرماه ممنوع است
1395/03/24

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: برای حمایت از کشاورزان و تولید داخلی، ثبت سفارش برنج آزاد نیست ، همچنین از آخرین روز تیرماه حتی یک کیلوگرم برنج به کشور وارد نخواهد شد.

 محمود حجتی روز دوشنبه در پاسخ به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی درصحن علنی مجلس درباره بحث آزادسازی ثبت سفارش برنج، افزود: مصوبه مذکور در شورای اقتصاد تصویب و برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ابلاغ شده است.
وی اظهارداشت: براساس سیاست بازرگانی، وزارت جهادکشاورزی برای ثبت سفارش برنج آزاد نیست بلکه با محدودیت های زمان ورود و تعرفه همراه است.
وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه مهلت ثبت سفارش سه ماه و پس از آن تا یک ماه قابل تمدید است، تصریح کرد: براساس مصوبه ابلاغی وزارت جهادکشاورزی برای ممنوعیت واردات برنج از پایان تیرماه سالجاری، اگر واردکننده ای برنج خود را پس از تاریخ 31 تیرماه سالجاری وارد کند به هیچ وجه این محصول از گمرک ترخیص نخواهد شد.
حجتی با اشاره به اینکه برای واردات برنج محدودیت زمان ورود و تعرفه را در حال اجرا داریم گفت: همچنین سال گذشته برای واردات برنج تعرفه 40 درصدی و ما به التفاوت 500 تومان را در هر کیلوگرم اعمال کردیم ، بنابراین تولیدکنندگان نباید نگرانی در این خصوص داشته باشند.
وی افزود: براساس آمار در سال 1392 حدود یک میلیون و 900 هزار تن، سال 1393 حدود یک میلیون و 200 هزارتن، سال 1394 حدود 745 هزارتن و از ابتدای امسال تاکنون 191 هزارتن برنج وارد شد که روند کاهشی واردات را نشان می دهد.
به گفته وی ، سال گذشته تنها سالی بود که کشاورزان برنج تولید داخل را بدون هیچ مشکلی به فروش رساندند و هم اکنون نیز قیمت برنج داخلی مناسب است.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا)
تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal