تخصيص كامل سهم بخش كشاورزي از صندوق توسعه ملي
1391/08/29

مديرعامل صندوق حمايت از سرمايه‌گذاري كشاورزي از تخصيص كامل سهم بخش كشاورزي از صندوق توسعه ملي خبر داد و گفت: بخش كشاورزي 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملي سهم دارد كه اين رقم معادل شش هزار ميليارد تومان بوده كه از منابع سال گذشته صندوق توسعه ملي به بخش كشاورزي اختصاص يافته است.

عبدالكريم رضوي اظهار كرد: شش هزار ميليارد تومان از منابع صندوق توسعه ملي به صورت ريالي در اختيار بخش كشاورزي قرار گرفته و همه بخش‌هاي كشاورزي مي‌توانند تسهيلات مورد نياز خود را از طريق بانك‌هاي عامل دريافت كنند و به صورت ريالي بازپرداخت كنند.

وي با اشاره به اينكه اين سهم از محل منابع سال 90 صندوق توسعه ملي اختصاص يافته است تصريح كرد: از آنجا كه براي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي كشاورزي وام‌هايي با بهره‌هاي هفت درصد اعطا مي‌شود، اين صندوق و سهم آن در بخش كشاورزي مي‌تواند نقش مهمي در توسعه بخش خصوصي كشاورزي داشته باشد.

رضوي در پايان گفت: بر اساس گزارش استان زنجان، بخش كشاورزي اين استان از 30 درصد از منابعش در اين صندوق استفاده كرده و بانك‌هاي عامل تسهيلات لازم را اعطا كرده‌اند.

اين درحالي است كه برخي از توليدكنندگان عنوان مي‌كنند اين صندوق نتوانسته تمامي تسهيلات بخش كشاورزي را در اختيار توليدكنندگان قرار دهد. در اين زمينه علي مظفري - رييس اتحاديه پنبه كاران  گفت: در اعطاي اين تسهيلات به بخش كشاورزي هنوز بانك‌هاي عامل به درستي به وظيفه خود عمل نكرده و علي‌رغم طي شدن روند مثبت تصويب و ابلاغ اين قانون، هنوز نتوانسته‌ايم به اهداف تعيين شده در راه‌اندازي اين صندوق دست يابيم. 

منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal