افت کیفیت سیب و پرتقال به دلیل انبارداری نادرست
1392/02/09

نايب رييس خانه كشاورز گفت: علي‌رغم توليد فراوان و باكيفيت انواع ميوه اعم از سيب و پرتقال به دليل شيوه‌ي نادرست انبارداري اين محصولات با كاهش كيفيت مواجه شده‌اند.

عنايت‌الله بياباني اظهار كرد: گرچه انبارداري نادرست و ماندن ميوه‌هاي ذخيره‌شده در معرض نور آفتاب باعث كاهش كيفيت آنها شده است اما مردم بايد ذائقه‌ي خود را به محصولات فصلي و تازه‌خوري عادت دهند چراكه در فصل بهار محصولات بسياري مانند گوجه‌سبز، هندوانه، زردآلو، خربزه و ....در سبد ميوه مردم قرار دارد.

وي با تاكيد بر ضرورت نگهداري و ذخيره‌سازي مناسب محصولاتي مانند سيب و پرتقال گفت: بايد از علم روز و تكنولوژي‌هاي پيشرفته براي انبارداري محصولات كشاورزي كه فراوان و باكيفيت توليد مي‌شوند، استفاده كنيم تا توليد ملي به عنوان دسترنج كشاورزان و مايحتاج مردم كه با صرف منابع پايه توليد شده، از دست نرود.

بياباني درباره‌ي وضعيت انبار‌هاي ذخيره‌سازي محصولات كشاورزي عنوان كرد: در حال حاضر برخي از سردخانه‌ها شرايط نگهداري و تكنولوژي‌هاي پيشرفته‌ مناسبي براي محصولات كشاورزي دارند اما بسياري از آنها در حد استاندارد نبوده و از نظر كمي و كيفي افزايش ظرفيت انبار‌ها و سردخانه‌هاي نگهداري ميوه نياز است.

نايب رييس خانه كشاورز تاكيد كرد: در توليد محصولات كشاورزي بايد به بازار پس از آنها نگاه ويژه‌اي داشته باشيم و در اين راستا بايد همه تلاش خود را براي نگهداري و توزيع مناسب محصولات كشاورزي انجام دهيم تا به توليد‌كنندگان و مصرف‌كنندگان آسيبي وارد نشود. 

منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران( ايسنا )

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal