واسطه ها به كشاورزان ضربه مي زنند
1390/10/07

سخنگوي كميسيون كشاورزي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

سخنگوي كميسيون كشاورزي مجلس گفت: واسطه ها تمام محصولات كشاورزان را با قيمت پايين تري مي خرند كه اين خود ضربه سنگيني به كشاورزان مي زند.

عيسي جعفري سخنگوي كميسيون كشاورزي مجلس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اينكه سال 89، مجلس قانوني مبني بر اينكه زمان اضطراري و نداشتن توليدات داخلي مجاز به واردات هستيم تصويب كرد، گفت: متاسفانه اين قانون در كشور آن طور كه انتظار مي رود رعايت نمي شود.

وي با اشاره به اينكه هزينه توليد محصول براي كشاورزان بسيار بالا است كه اين امر امكان رقابت با كشورهاي خارجي را فراهم نمي كند، افزود: اگر صد درصد جلوي واردات گرفته شود باز با مشكل بزرگي به نام واسطه ها مواجه هستيم.

سخنگوي كميسيون كشاورزي در خصوص واسطه در بخش كشاورزي گفت: واسطه ها تمام محصولات كشاورزان را با قيمت پاييني مي خرند و با 10 برابر قيمت در بازار عرضه مي كنند كه اين مشكل و ضربه بزرگي براي كشاورزان ايجاد مي كند.

اين نماينده مجلس در ادامه تصريح كرد: تاكنون قوانين متعددي براي جلوگيري از واردات بي رويه تصويب شده اما متاسفانه تفسير نادرست مسئولان از اين قوانين موجب شده كه واردات بي رويه محصولات كشاورزي ادامه داشته باشد.

وي با بيان اينكه بسياري از افراد با فكر اينكه مي توانند با واردات سود كلاني را به دست بياورند، گفت: ايران در چند سال گذشته يكي از بزرگترين توليد كننده هاي كفش بود در حالي كه واردات بي رويه به اين بخش ضربه بزرگي وارد كرد به طوري كه اين بي قانوني واردات در بخش منسوجات هم تكرار شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal