ارتقای بخش کشاورزی به همکاری دستگاه ها و بخش های مختلف نیاز دارد
1393/02/16
 سید صفدر حسینی روز دوشنبه در نهمین اجلاس دو سالانه اقتصاد کشاورزی ایران که در هتل المپیک تهران برگزار شد، به قدمت 20 ساله انجمن علمی اقتصاد کشاورزی اشاره کرد و افزود: این انجمن می تواند اتاق فکری برای وزارت جهاد کشاورزی، فعالان، بهره وران و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی باشد.

وی اظهار داشت: استفاده از اعضای حقوقی همچون بخش ها و دستگاه های دولتی و غیردولتی از نوآوری های جدید این انجمن است تا از امکانات و تجهیزات این دستگاه ها برای پیشبرد اهداف علمی اساتید و محققان بخش کشاورزی استفاده کند.

وی اضافه کرد: هم اکنون با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی مواجه هستیم که برای توسعه این بخش بسیار ارزشمند است، چرا که این سیاست ها، کشاورزی را به سمت یک کشاورزی دانش بنیان رقابت پذیر و کارآفرین سوق خواهد داد.

رییس انجمن علمی اقتصاد کشاورزی تصریح کرد: هر ساله در دانشگاه ها به نحوه مدیریت مصرف از طریق رقابت پذیری پرداخته می شود، اما این مهم باید با سیاستگذاری و برنامه ریزی توسط دستگاه های ذیربط اجرایی شود تا تحولی در بخش کشاورزی ایجاد کند.

وی ادامه داد: دستگاه های سیاستگذار، انجمن ها، تشکل های مردم نهاد، دولت و مسوولان باید به بهبود شاخص های کمی و کیفی و دستیابی به اهداف بخش کشاورزی کمک می کنند.

حسینی گفت: در این راستا برای عملیاتی کردن چنین سیاست هایی، اقتصاددانان بخش کشاورزی نیز وظایفی را بر عهده دارند که از جمله تهیه و تدوین سیاست ها و برنامه ریزی های توسعه، سیاست های تجاری و بازرگانی، نقش آنها در الگوی کشت، تدوین برنامه های ریسک و قیمت گذاری، بررسی کارآیی و ساختار بخش کشاورزی، بررسی آثار تغییر اقلیم در منابع و مصارف آب باید مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

عبدالله سلامی دبیر علمی نهمین اجلاس دو سالانه اقتصاد کشاورزی ایران نیز گفت: یک هزار و 211 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که 700 مقاله در کمیته علمی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: از این تعداد 540 مقاله توسط داوران ارزیابی شد که 45 مقاله به عنوان مقالات شفاهی و 351 به شکل پوستر و بروشور عرضه می شود.

وی افزود: 26 درصد مقالات توسط متخصصان، محققان و اساتید علمی و مابقی توسط دانشجویان ارایه شده است.

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
10tafsyr.DOC فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal