تجارت محصولات كشاورزي به وزارت جهاد سپرده مي‌شود
1391/08/06

تجارت محصولات كشاورزي گياهان دارويي، آبزيان، تعرفه‌هاي واردات و صادرات در جلسه مشترك كميسيون انتزاع به وزارت جهاد كشاورزي داده شده است.

 نايب رئيس كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي  با اعلام اين مطلب گفت: در جلسه مشترك انتزاع كه متشكل از اعضاء كميسيون كشاورزي، كميسيون اقتصادي و صنايع و معادن است، كليه مسئوليت‌ها و ابزارهاي تجاري نظير تعرفه واردات و صادرات، ميزان واردات و صادرات و زمان تغيير تعرفه‌هاي محصولات كشاورزي، گياهان دارويي، صنايع غذايي و آبزيان به وزارت جهاد كشاورزي سپرده شده است.

ناصر صالحي‌نسب افزود: در اين جلسه مقرر شد آن بخش از صنايع تكميلي كه ارتباط مستقيم با بخش كشاورزي دارد نيز در اختيار وزارت جهاد كشاورزي قرار گيرد تا نظارت كافي بر صنايع تبديلي بخش كشاورزي نيز توسط وزارت جهاد كشاورزي انجام شود.

وي خاطرنشان كرد: همچنين در اين جلسه آن بخش از فعاليت‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه فرش و بازرگاني آن در اختيار اين وزارتخانه باقي ماند.

نماينده مردم دشت آزادگان در مجلس نهم با اشاره به واگذاري رياست مجمع بانك كشاورزي به وزارت جهاد ادامه داد: واگذاري بانك كشاورزي به وزارت جهاد كشاورزي مورد بررسي نمايندگان قرار گرفت، اما برخي از نمايندگان عضو كميسيون اقتصادي معتقدند به جاي واگذاري مجمع و رياست مجمع به وزارت جهاد كشاورزي مي‌توان ابزارها و اختيارات موجود در بانك كشاورزي را به نفع بخش كشاورزي تقويت كرد و موقعيت جديدي در رياست مجمع آن ايجاد نكرد.

صالحي‌نسب تصريح كرد: اما اعضاي كميسيون كشاورزي همچنان معتقدند كه واگذاري مجمع بانك كشاورزي به وزارت جهاد كشاورزي مي‌تواند از اولويت‌هاي طرح انتزاع باشد و با حفظ دستورالعمل‌هاي بانك مركزي و وزارت اقتصاد مي‌توان رياست مجمع را به وزارت جهاد سپرد.

وي پيش‌بيني كرد؛ طرح انتزاع پس از تعطيلات مجلس در دستور كار نمايندگان قرار گيرد./

منبع : خبرگزاري ايانا

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal