14درصد محصولات كشاورزي در خوزستان توليد مي شود
1391/07/23

ناصر توكلي با توجه به پتانسيل هاي بالقوه اي كه در خوزستان وجود دارد اين استان مي تواند 25 درصد محصولات كشاورزي مورد نياز كشور را تامين كند.
وي اظهار داشت: با توجه به توانمندي هاي بالقوه موجود در بخش كشاورزي، استان خوزستان از اهميت ويژه اي در اين زمينه برخوردار است.

معاون وزير جهاد كشاورزي افزود: همه ساله طبق معمول اعتبارات ملي و استاني مشخصي براي توسعه بخش كشاورزي در نظر گرفته مي شد كه امسال با توجه به عنايات خاص رييس جمهوري در ايجاد يك فرصت طلايي براي توسعه كشاورزي، اعتبارات امسال رقم قابل را به خود اختصاص داد كه استان خوزستان نيز تاكنون جزو استان هاي پيشرو در جذب اين اعتبارات بوده است.

توكلي با اشاره به پيامدهاي منفي جنگ تحميلي بر باغات كشاورزي شهرستان هاي آبادان و خرمشهر افزود:11 هزار هكتار از نخيلات اين دو شهرستان نياز به بازسازي، اصلاح و توسعه دارند.

وي از تشكيل تيم كارشناسي براي طراحي و بازسازي نخيلات شهرستان آبادان و خرمشهر خبر داد و گفت: در تلاش هستيم تا با مشاركت مردم نسبت به احياء و بازسازي كشاورزي دو شهرستان اقدامات شايسته اي انجام دهيم.معاون توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي افزود: اقدام زيرساختي براي استفاده از طرح هاي زه كشي و آبياري در10 هزار هكتار از زمين هاي منطقه انجام شده و آماده استفاده است و بايد نسبت به تسطيح و توسعه نخيلات در اين زمين ها تلاش شود.

توكلي گفت: برخي از زمين هاي كشاورزي به علت حضور نداشتن برخي از صاحبان آن ها، آفات، بيماري ها و حمله گرازهاي وحشي متحمل خسارات زيادي شده اند.

منبع : خبرگزاري ايرنا

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal