درخواست حجتي براي تامين اعتبار پرداخت غرامت مرغداران و دامداران
1392/07/16

معاون سازمان دامپزشكي كشور گفت: وزير جهاد كشاورزي با ارسال نامه‌اي به نهاد رياست جمهوري از معاون رييس‌جمهور خواستار 15 ميليارد تومان براي پرداخت بدهي‌هاي قبلي و برنامه‌هاي آينده براي غرامت دامداران و مرغداران شده كه موافقت ضمني با اين درخواست اخذ شده و در آينده‌اي نزديك تخصيص مي‌يابد.

خالد خداوردي در جريان سفر به ساوه براي افتتاح ساختمان اداري دامپزشكي اين شهرستان اظهار كرد: در سال‌هاي گذشته به دليل معدوم شدن طيور و دام ها، دامپزشكي درخصوص غرامت اين بخش به دامداران بدهكار است.

وي تعداد كل نيروهاي ستادي سازمان دامپزشكي را حدود 5900 نفر عنوان كرد و افزود : 1350 دامپزشك در 740 واحد دامپزشكي سراسر كشور شامل ادارات استاني، پست‌هاي قرنطينه‌اي و غيره فعال هستند.

كمبود نيروي انساني براي نظارت بر امور دامپزشكي

خداوردي از صدور 6500 پروانه درمانگاه، داروخانه و آزمايشگاه براي فعال شدن بخش خصوصي خبرداد و گفت:‌ در واگذاري بخش‌هاي خصوصي پيشرو هستيم اما در بخش نظارت با كمبود نيروي انساني مواجه هستيم.

معاون توسعه مديريت و منابع سازمان دامپزشكي كشور با اشاره به اينكه سازمان دامپزشكي بر اساس اصل 44 قانون اساسي موظف به واگذاري امور تصدي‌گري و حمايت و نظارت بر فعاليت‌هاي بخش خصوصي است، اظهار كرد: حتي در صورت واگذاري امور به بخش خصوصي، سازمان دامپزشكي در قبال رفتارهاي اين بخش مسئول بوده و بايد نظارت كافي روي عملكرد آن داشته باشد.

وي افزود : در حال حاضر 400 كشتارگاه در كشور وجود دارد كه 60 درصد نيروهاي انساني دولتي بر فعاليت آن‌ها نظارت دارند.

خداوردي خاطر نشان كرد : هم اكنون 225 هزار مركز توليد و عرضه فروارده‌هاي خام دامي در كشور وجود دارد كه به علت كمبود نيرو نظارت كافي بر عملكرد آنان انجام نمي شود.

معاون سازمان دامپزشكي از پيگيري براي تامين نيرو در اين حوزه خبر داد. 

منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا )

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal