افزايش حجم توليدات كشاورزي بايد متناسب با ارتقاي كيفيت باشد
1390/12/16

وزير جهاد كشاورزي گفت: افزايش حجم توليد انواع محصولات كشاورزي بايد همگام با ارتقاي سلامت اين محصولات مورد توجه قرار گيرد كه اين امر يك وظيفه حاكميتي است.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي سازمان دامپزشكي كشور، ""صادق خليليان"" روز دوشنبه در شوراي مديران كل دامپزشكي استان ها كه در سازمان دامپزشكي برگزار شده بود، افزود: توليد هر نوع غذايي در كشور بايد از استانداردهاي لازم برخوردار بوده و به همين دليل در بحث پايش باقيمانده هاي سموم و دارو، واحدهاي توليدي مورد نظارت و كنترل مستمر قرار گرفته اند.

وي اظهارداشت: معتقديم هيچ گونه محصول توليدي و فرآوري شده نبايد بدون كسب استانداردهاي لازم به دست مصرف كننده برسد.

وزير جهادكشاورزي با تاكيد بر اينكه مردم با خيال راحت محصولات كشاورزي را مصرف كنند، ادامه داد: بخش كشاورزي در طول سه دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي از لحاظ توليد وكيفيت روند خوبي را طي كرده است.

وزير جهاد كشاورزي اضافه كرد: مجموع توليدات بخش كشاورزي در ابتداي پيروزي انقلاب حدود 25 ميليون تن بود كه هم اكنون با رشد بيش از 400 درصدي اين رقم به 107 ميليون تن رسيده است كه ركورد ديگري براي حوزه كشاورزي كشور به شمار مي‌رود.

خليليان تصريح كرد: با توجه به اينكه جمعيت ايران طي سال هاي اخير بيش از 2 برابر افزايش يافته، بخش كشاورزي روندي رو به رشد داشته و اقدامات مناسبي براي تامين امنيت غذايي جامعه و غذاي سالم انجام داده است.

وي با تاكيد بر اينكه برنامه‌ريزي بخش كشاورزي در دوره مديريت جديد، بر تمركز و توسعه زيرساخت ها معطوف شده است ، افزود: معتقديم بايد در اين دوران در مباحث اساسي و زيرساخت هاي بخش كشاورزي سرمايه گذاري كنيم.

وزير جهادكشاورزي، مسايل مربوط به آب و خاك، توسعه مكانيزاسيون، ارتقاي شاخص هاي بهره وري در واحدهاي توليدي را از اهداف اساسي وزارت جهاد كشاورزي دانست و گفت: ارتقاي شاخص هاي سلامت غذا نيز در برنامه پنجم مورد تاكيد قرار گرفته كه بطور قطع سهم عمده اي از آن بر دوش سازمان دامپزشكي است.

وي سازمان دامپزشكي كشور را يك سازمان حاكميتي دانست و اظهارداشت: برخي از فعاليت هاي اين سازمان بايد به بخش خصوصي واگذار شود كه در صورت اين واگذاري بايد بحث نظارت، سياست گذاري ها و مديريت امور بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد. 

منبع : خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران ( ايرنا)

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
jashn ebadat.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal