براي نخستين بار در كشور با هدف ارائه محصولات سالم و ارگانيك دهكده سلامت تاسيس مي شود
1391/07/25

سازمان ميادين ميوه و تره بار با هدف ارائه محصولات سالم، گواهي شده و ارگانيك به مصرف كنندگان، با قيمت مناسب و براي نخستين بار در كشور، دهكده سلامت تاسيس مي كند.معاون بازرگاني و امور اقتصادي سازمان ميادين ميوه و تره‌بار، با اعلام اين خبر تصريح كرد: برپايي اين دهكده در واقع در قالب طرحي عنوان شده و در مرحله مكانيابي قرار دارد.

حسين اعرابي با بيان اين كه در حال حاضر سازمان ميادين ميوه و تره باردر تعدادي از مراكز، غرفه هاي خاصي را براي ارائه محصولات سالم، ارگانيك و گواهي شده در نظر گرفته است، افزود: به تدريج ايجاد چنين غرفه هايي در مراكز ميدان هاي ميوه و تره بار گسترش خواهد يافت.وي همچنين با اشاره به ارائه طرح برپايي دهكده سلامت توسط سازمان ميادين ميوه و تره بار،اظهارداشت: با ايجاد اين مركز در كنار توسعه غرفه هايي خاص براي فروش محصولات سالم و ارگانيك، شاهد ترويج مصرف اين نوع محصولات خواهيم بود.

معاون بازرگاني و امور اقتصادي سازمان ميادين ميوه و تره‌بار در توضيح تاسيس دهكده سلامت نيز گفت: براساس اين طرح مركزي با عنوان دهكده سلامت برپا و در آن محصولات باغي، زراعي و پروتئيني سالم، گواهي شده و ارگانيك به مصرف كنندگان عرضه خواهد شد.
اعرابي درخصوص تاثير تاسيس دهكده سلامت در كاهش قيمت محصولات مورد اشاره نيز گفت: درحال حاضر فروشندگان به دليل كم بودن
خريد، اين ميوه ها را به صورت دستچين و جداگانه به فروش مي رسانند كه همين يكي از دلايل بالا بودن قيمت محصولات ارگانيك به شمار مي رود.

وي ادامه داد: اين درحالي است كه با راه اندازي دهكده سلامت، محصولات ارگانيك باغي، زراعي، پروتئيني و فراوري شده به صورت انبوه خريداري و عرضه خواهد شد و در نتيجه فروشنده سود خود را در حجم زياد محاسبه مي كند و در نتيجه قيمت كاهش خواهد يافت.
معاون بازرگاني و امور اقتصادي سازمان ميادين ميوه و تره بار در عين حال از تخفيف اجاره غرفه هايي كه به فروش محصولات ارگانيك و سالم اختصاص دارند، در ميادين ميوه و تره بار خبر داد و تصريح كرد: با وجود آنكه اجاره غرفه در ميادين ميوه و تره بار، سهم اندكي در قيمت محصول دارد، اما اين اقدام نيز قدمي در جهت كاهش حتي اندك قيمت محصولات
ارگانيك صورت مي گيرد.
وي به برپايي جشنواره ميوه هاي قرآني پرداخت و خاطرنشان كرد: اين
جشنواره نيز مكان مناسبي براي ترويج وآشنايي مصرف كنندگان با محصولات سالم خواهد بود.
اعرابي يادآور شد: سازمان ميادين ميوه و تره بار برنامه هاي گسترده اي براي حضور در جشنواره دارد كه در راستاي حمايت از مصرف كنندگان صورت خواهد گرفت.

وي طرح دهكده سلامت را برآمده از نظرسنجي هاي صورت گرفته در جشنواره هاي مختلف دانست و گفت: در اين جشنواره به دليل حضور گسترده مردم، نظرات آنها به راحتي جمع آوري مي شود.معاون بازرگاني و امور اقتصادي سازمان ميادين ميوه و تره بار خاطرنشان ساخت: كارشناسان سازمان ميادين ميوه و تره بار در حال بررسي و برنامه ريزي دقيق براي بهره گيري از پتانسيل جشنواره ميوه هاي قرآني هستند.

برپايه اين گزارش جشنواره ميوه هاي قرآني از تاريخ 4 تا 14 آبان ماه سال جاري در مصلاي بزرگ تهران برگزار مي شود. 
منبع : خبرگزاري موج

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal