میانگین افت مفید و غیر مفید گندم ها زیر 2 درصد
1393/04/16
خرید تضمینی گندم از20 فروردین ابتدا در استانهای گرمسیری خوزستان، بوشهر و مناطق جنوبی، فارس آغاز و با گذشت زمان، تعداد استان های خریدار گندم افزایش یافته و هم اکنون که حدود 3 ماه از انجام عملیات خرید می گذرد، تمامی 31 استان درگیر عملیات خرید شده اند.
 656 مرکز خرید هم اکنون در سرتاسر کشور در حال انجام خرید محصول گندم کشاورزان می باشند و در طول مدت فصل خرید کشور، این مراکز بیش از 590 هزار محموله ی عرضه شده گندم کاران را تحویل گرفته و ذخیره سازی کرده اند.
وزن افت مفید این مقدار گندم خریداری شده، 38 هزار تن و وزن افت غیر مفید آن نیز 37 هزار تن می باشد که حدود یک درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید کل گندم های خریداری شده را نشان می دهد.
در سال گذشته تا این تاریخ حدود 2 میلیون و 200 هزار تن گندم خریداری شده بود، اما؛ امسال شاهد افزایش 77 درصدی خرید می باشیم که می توان دلیل این افزایش را اعلام به موقع قیمت خرید تضمینی گندم برای سالجاری و عملکرد بهینه خرید در سال گذشته شامل ایجاد تسهیلات خرید و پرداخت به موقع پول گندم کاران دانست.
استان خوزستان، فارس و گلستان به‌ترتیب با خرید حدود 960 هزار، 702 هزار و 579 هزار تن گندم، عنوان استان های برتر خریدار گندم را به لحاظ کمیت به خود اختصاص داده اند، که البته خرید در استان های فارس و گلستان همچنان ادامه دارد.منبع : خبرگزاری موج
 
تعداد مشاهده خبر91 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal