شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت کشاورزی واگذار شد
1392/10/15

شركت سهامي پشتيباني امور دام كه پيش از واگذاري به وزارت بازرگاني، جزو شركت‌هاي وزارت جهاد كشاورزي به شمار مي‌رفت، براساس قانون تمركز وظايف كشاورزي در وزارت جهاد كشاورزي، مجدادا به اين وزارتخانه بازگشت.

پس از توافق مسئولان وزارتخانه‌هاي جهاد كشاورزي و تجارت از دوشنبه هفته گذشته - نهم دي ماه - شركت پشتيباني امور دام كه از سال 89 به وزارت بازرگاني وقت واگذار شده بود، مجدادا به وزارت جهاد كشاورزي بازگردانده شد تا از اين پس فعاليت‌هاي خود را زير نظر اين وزارتخانه انجام دهد.

شركت سهامي پشتيباني امور دام كه براساس پيشنهاد مشترك سازمان امور اداري و استخدامي كشور و وزارت جهاد سازندگي به منظور ايجاد حداكثر تجانس و رعايت پيوستگي در وظايف مربوط به امور دام و فراهم كردن بستر استفاده بهينه از امكانات و نيروي انساني موجود براي تنظيم بازار نهاده‌ها و فرآوردهاي دامي ايجاد شد از سال 76 فعاليت خود را آغاز كرد.

بر اساس اين پيشنهاد، ادغام شركت‌هاي گوشت و طيور كشور در شركت سهامي تهيه، توليد و توزيع علوفه در شصت و ششمين جلسه شوراي عالي اداري كشور در اسفند ماه به تصويب رسيد.

شركت پشتيباني امور دام براساس ماده‌هاي 5 و 6 اساس‌نامه تاسيسش حدود 18 وظيفه برعهده دارد كه مي‌توان به خريد علوفه از داخل و خارج از كشور، تهيه و توليد خوراك دام، طيور، آبزيان، مواد پروتئيني و مواد اوليه مورد نياز، انجام خدمات بازرگاني در جهت واردات اقلام مورد نياز و صادرات مواد علوفه‌اي و پروتئيني، فروش و توزيع علوفه‌ وارداتي و داخلي و محصولات پروتئيني حيواني و ذخيره‌سازي آن، انجام اقدامات لازم به منظور تنظيم بازار و توسعه و بهبود بازاريابي دام و طيور و ... اشاره كرد. 


منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا )

تعداد مشاهده خبر43 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal