طرح انتزاع اجرایی می شود
1392/06/16

 در زمان زمامداري دولت دهم، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي طرح انتزاع وظايف وزارت كشاورزي را از وزارت صنعت، معدن و تجارت تصويب كردند، اما اين طرح به علت لابي كردن برخي از متوليان بخش بازرگاني، عملا اجرا نشد.
نمايندگان مجلس بر روي اجراي اين طرح اصرار بسياري دارند و البته دولت يازدهم نيز در زمان گرفتن راي اعتماد براي اجراي اين طرح اعلام آمادگي كرد.
يكي از مسئولان دولتي كه نقش پررنگي در اجرائي شدن طرح انتزاع خواهد داشت، وزير جهاد كشاورزي است و از شواهد معلوم است كه ايشان با اجراي اين طرح موافق است.
محمود حجتي در اولين گردهمايي سراسري مديران وزارت جهادكشاورزي گفت: قانون انتزاع وظايف بازرگاني بخش كشاورزي از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مقدمات و بسترهايي نياز دارد كه تمام مديران بخش كشاورزي در تامين آن بايد دخيل باشند.
وي افزود: اجراي اين قانون در كميسيون زيربنايي دولت در دستور كار قرار گرفته است و اميدواريم هر چه سريعتر مقدمات اجراي آن فراهم شود.
وزير جهاد كشاورزي ادامه داد: اين قانون در دو فاز براي اجرايي شدن قرار گرفته است كه فاز نخست آن به مسائل مرتبط با توليد و پشتيباني و حمايت از آن برمي‌گردد و اميدواريم امسال زمينه‌هاي لازم براي اجرايي شدن اين فاز كه از ضرورت‌هاي مهم اين بخش است، فراهم شود.
حجتي گفت: فاز دوم اين طرح به خدمات پس از توليد و مسائل مختلف آن برمي‌گردد كه با كل جامعه و تامين امنيت غذايي ارتباط دارد كه اين فاز نيز در مراحل بعدي اجرايي خواهد شد.
وي تاكيد كرد: اجراي قوانين مصوب مجلس مانند قانون انتزاع جزو وظايف بخش كشاورزي است كه حتما در دستور كار قرار دارد.

منبع : خبرگزاري موج

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal