جمع بندي گردهمايي مديران طرح و برنامه سازمان جهادكشاورزي استانها و معاونتهاي تخصصي
1386/02/19

1- تشكيلات مديريت طرح و برنامه استانها باتوجه به اهداف جديد در ايجاد اشتغال، جذب منابع سيستم بانكي، توسعه سرمايه­گذاري در بخش، جذب منابع بودجه عمراني و نظارت گسترده بر تحقق اهداف مذكور و شرايط جديدي كه بر تشكيلات وزارتخانه حاكم خواهد شد اصلاح و ارتقاء يابد.

2- دفاتر معاونت به منظور توجيه اهداف، آئين­نامه­ها و مقررات اجرايي، گردهمائيهاي تخصصي در استانها برگزار خواهند كرد.

3- اولويت بهره­برداري از كارگاههاي آموزشي مؤسسه پژوهشهاي برنامه­ريزي و اقتصاد كشاورزي با مديران طرح و برنامه استانها باشد.

4- تعامل دفاتر معاونت با استانها بيشتر گردد.

5- مؤسسه پژوهشها زمينه كار را براي تنظيم برنامه­هاي اقدام استاني در چارچوب اسناد توسعه استان و اهداف بخش فراهم نمايد. بدين منظور كارگروه لازم توسط مؤسسه مذكور و با حضور مديران استان و مديران ذيربط معاونت­ها تشكيل خواهد شد.

6- استانهايي كه پذيراي هيئت وزيران بوده­اند بايد براي اجراي مصوبه هيئت وزيران تلاش ويژه­اي داشته باشند و استانهايي كه در انتظار سفر هيئت وزيران هستند بايد پيشنهادات مناسبي را كه كارگشاي مشكلات بخش باشد ارائه نمايند.

7- دفتر برنامه­ريزي و بودجه نسبت به اعلام اعتبارات استانها از محل منابع ملي تا پايان خردادماه اقدام نمايد.

8- استانها مبادله موافقت­نامه­هاي استاني را حداكثر تا پايان ارديبهشت ماه اقدام و ارقام طرحها را تا خرداد ماه به دفتر برنامه­ريزي و بودجه اعلام كنند.

9- مديران استانها در ارتباط با صرفه­جويي در هزينه­ها ضروري است راهكارهاي لازم را طراحي و ضمن اقدام جهت عملياتي نمودن آن پيشنهادات مربوط را به دفتر برنامه­ريزي و بودجه به­منظور جمع­بندي و تدوين ارائه نمايند.

10-    موضوع نظارت و ارزشيابي با فرهنگ سازي و تأكيد بر ارتقاء كيفيت اقدامات و طرحها بايد توسط مديريت طرح و برنامه استانها پيگيري شود. در اينخصوص رؤساي محترم سازمان جهادكشاورزي استانها نسبت به شناسايي افراد صاحب صلاحيت و صاحب نظر براي امر نظارت اقدام و مديريت مذكور را تقويت نمايند.

برقراري سيستم مكانيزه نظارت در سال 1386 پيگيري و انجام نمايند.

11-    ترتيبي اداده مي­شود كه آمارهاي بخش كشاورزي و صادرات غيرنفتي و فناوري اطلاعات در وزارتخانه با استفاده از روش­هاي جديد ساماندهي شده، بطوريكه بتوان از فناوري اطلاعات به­منظور اطلاع­رساني به هنگام حداكثر استفاده به عمل آمده و آمارهاي قابل اتكاء توليد و با سرعت بيشتري منتشر و به استانها ارسال شود.

* دفتر آمار و فناوري اطلاعات كارگروههاي تخصصي از استانها را تشكيل و نسبت به شيوه­هاي آمار بازنگري نمايد.

12-    در آستانه مطرح شدن بحث عضويت جمهوري اسلامي ايران در سازمان تجارت جهاني
(WTO) آموزش­هاي لازم بخصوص زبان انگليسي براي كارشناسان ذيربط الزامي گردد.

13-    پيگيري و اجرايي­ نمودن اسناد توليدي فيمابين معاونتهاي تخصصي و سازمانهاي جهادكشاورزي بعنوان يكي از عمليات اصلي و با اولويت دفاتر معاونت و مديريت­هاي طرح و برنامه استانها تلقي مي­شود.

14-    تشكيل جلسات مديران طرح و برنامه با حضور معاون محترم وزير حداقل هر 6 ماه يكبار.

15-    توجه لازم به پيگيري جدي استانها جهت استفاده از شيوة كار بند «ن» تبصره 2 قانون بودجه سال 1386 و منابع فاينانس جهت توسعه و افزايش روند سرمايه­گذاري در بخش كشاورزي.

16-    باتوجه به انتقال سازمان مديريت و برنامه­ريزي استان به استانداري تعامل فعال با مقامات استانداري پيگيري شود.

17-    حضور فعال استانها در مجامع منطقه­اي مديران طرح و برنامه مورد توجه مي­باشد.

18-    استفاده از 1% بودجه كل استان در اختيار استانداران مي­باشد، براي اجراي طرحهاي مطالعات جامع توسعه استانها كه مي­تواند به سمت بخش كشاورزي توجيه شود، پيگيري گردد.

19-    كليه استانها در بخش بنگاههاي كوچك اقتصادي ضمن پرهيز از شتابزدگي تلاش كنند تا با حفظ سهم حداقل 25 درصدي اين منابع را در چارچوب اهداف كمي و كيفي برنامه چهارم توسعه هدايت نمايند.

20-    باعنايت به ضرورت انتشار بموقع نتايج طرحهاي آماري، اجراي طرحهاي آمارگيري طبق زمانبندي ضروري است. در اين زمينه دفتر آمار و فناوري اطلاعات با همكاري جدي مديران طرح و برنامه استانها نسبت به اين امر مهم اقدام نمايند.

تعداد مشاهده خبر0 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal