500 هزار هکتار از اراضی شیبدار برای کشت گیاهان دارویی اختصاص می‌یابد
1396/08/13
حمدعلی طهماسبی در نشست کار گروه تخصصی گیاهان دارویی که با حضور تعدادی از نمایندگان فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی و وزارت بهداشت و درمان در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد : توسعه کشت گیاهان دارویی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی و در ردیف طرح های اولویت دار اقتصاد مقاومتی است.
وی با اشاره به اینکه گرایش جهانی به سمت کشت و استفاده از گیاهان دارویی است، افزود: از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم از طرح توسعه گیاهان دارویی که با توان بخشی خصوصی به اجرا درخواهد آمد حمایت های لازم را بکنند.
هاشمی رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس نیز در این نشست ، امنیت و سلامت غذا را یک موضوع اساسی خواند و گفت : پیگیری سلامت غذا از مزرعه تا سفره در دستور کار فراکسیون غذا و دارو قرار دارد.
وی افزود : با توسعه گیاهان دارویی می توان گام های موثری در ارتقا سلامت غذا در کشور برداشت.
رضازاده رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه قرار شده تا سال 1404 هم 20 درصد از داروهای تجویزی کشور با منشاء گیاهی باشد ، گفت ‏: یکی از ضرورت های استفاده صحیح از گیاهان دارویی استاندار، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسب آن است.
همچنین یوسفی آذر مشاور وزیر و مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با ارائه گزارشی از طرح ملی گیاهان دارویی گفت: گیاهان دارویی در دنیا در حال تبدیل شدن به صنعت بزرگی است.
وی افزود : برنامه کشت جامع گیاهان دارویی که امیدوارم با حمایت مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد ، قابلیت سالانه ایجاد 90 هزار شغل را دارد.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهادکشاورزی،محصول زعفران و گل محمدی ایران را در جهان از نظر تولید و کشت ممتاز دانست و گفت : لازم است درباره این دو محصول برندسازی جهانی صورت گیرد ، زیرا ارزآوری بالایی برای کشور دربرخواهد داشت.ََ
تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal