تفاهم نامه حمایت از برنامه های کاهش مخاطرات و مدیریت بحران بخش کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ کرد؛
1395/03/30
تفاهم نامه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت بحران کشور در راستای حمایت از برنامه های کاهش مخاطرات و مدیریت بحران بخش کشاورزی از سوی وزیر جهاد کشاورزی برای اجرا ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، این تفاهم نامه به منظور تقویت برنامه های کاهش مخاطرات و مدیریت بحران بخش کشاورزی به روسا و مدیران موسسه ها، سازمان ها و شرکت های مادر تخصصی، روسای سازمان جهاد کشاورزی استان ها، مدیران کل دفاتر مستقل و صندوق بیمه کشاورزی ابلاغ شده است.
در ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی آمده است که حمایت از طرح ها و برنامه های مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی از محل منابع ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت، ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و ماده (25) آیین نامه اجرایی آن، در چارچوب مفاد این تفاهم نامه قابل طرح و پی گیری است.
براساس این ابلاغیه، دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی نیز مرجع هماهنگی و پی گیری برنامه ها خواهد بود.
بنابر این گزارش، در تفاهم نامه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تاکید بر تهیه و اجرای طرح های جامع خطرپذیری بخش کشاورزی در هر استان مطابق ماده( 5)آیین نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور،طرح ها و برنامه های در اولویت حمایت اعتباری برای پیش بینی،پیشگیری،مقابله،بازتوانی و بازسازی آسیب های ناشی از انواع مخاطرات در بخش کشاورزی از محل منابع اعتباری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران کشور) به صورت مشترک در زیر بخش های مختلف مورد توافق قرار گرفته است.
کاهش مخاطرات و مدیریت بحران در بیماری های دام،طیور و آبزیان،آفات و بیماری های گیاهی، جنگل ها و مراتع و اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری، خشکسالی و سرمازدگی در زیربخش های زراعت و باغبانی و کاهش مخاطرات و مدیریت بحران خشکسالی در مناطق عشایری از موضوعات مورد توافق در این تفاهم نامه است.
وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت بحران کشور همچنین توافق کرده اند که در اجرای طرح های ارتقای بهره وری مصرف آب و مقابله با بحران کم آبی در بخش کشاورزی و همچنین توسعه بیمه کشاورزی، همکاری های مشترک انجام دهند.

تعداد مشاهده خبر1625 بار
تصاویر مرتبط

  • vaz.bmp
  • 22_1_~1.JPG

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal